Emeryci potrzebują kompleksowych rozwiązań a nie dodatków.

Czytaj więcej

2020-03-02

13 Emerytura. Troska o los ludzi starszych, czy gra losem potrzebujących?

Nie ulega wątpliwości, że ogromna część emerytów po prostu potrzebuję większej ilości gotówki. Cześć emerytur jest głodowych i nie pozwala nawet na wykupienie leków.  Dominująca emerytura wśród kobiet wynosi trochę ponad 1100  złotych. Za tę kwotę można starać się o przetrwanie, a nie godne życie. Dodatkowo są osoby, które muszą przeżyć za połowę z tego lub mniej. 

System emerytalny wymaga reform. Naprawy, której efektem powinny być wyższe emerytury, a nie nabijanie kasy prywatnym instytucjom finansowym. Posłanka Biejat chciała ustanowić minimalną emeryturę na poziomie 1600 złotych. Projekt przygotowany w klubie lewicy zyskał poparcie m.in. OPZZ. Mimo tego projekt nie zyskał poparcia, a Posłanka Biejat za prospołeczne pomysły Biejat zapłaciła głową.

Zamiast reformować system będzie nazywana przez niektórych jałmużną, 13 emerytura, jednorazowy zasiłek, który zostanie wypłacona w czasie walki o reelekcję Andrzeja Dudy - prezydenta tylko tej PiSowskiej częsci społeczeństwa. Czy zamiast dać 2 miliardy potrzebującym - chorym na raka, emerytom, nauczycielom, pieniądze zostaną przekazane na propagandę i najdroższą w historii naszego kraju kampanię wyborczą? 

Czy moimi zdaniem emerytom nie należy się ten zastrzyk gotówki?

Należy się. Jednak takie rzucanie gotówki, co ma znamiona kampanii wyborczej z bananowych republik, przy równoczesnym nie podejmowaniu reform mogących poprawić losu emerytów, to potraktowanie starszych ludzi mówiąc delikatnie - mało poważnie. Ktoś mógłby powiedzieć, jak przekupnej masy. 

Ja wiem, że ludzie starsi mają swój rozum, a pomimo ciężkiej sytuacji materialnej - godność. Ten rozum próbuje im się oszukać propagandowymi programami. Gdyby PiSowi zależało na poprawie losu Emerytek i Emerytów, to by poparli pomysł Posłanki Biejat, albo i rozważyli zwolnienie podatku. 18% co miesiąc, to więcej niż jednorazowa "13". 

Drodzy Seniorzy, bierzcie 13, gdyż tego potrzebujecie. Natomiast w nagrodę za takie Was potraktowanie, 10 maja pokażcie PiSowi - gest Poseł Lichockiej. 

Sprawcie by długoPiS Prezydenta w kwestii dystansu stał się krótkoPiSem i nie przedłużał swojego działania o 5 lat. Zasługujecie na więcej. Powrót do aktualności